Skalp kereskedés ta...
 
Értesítések
Minden törlése

Skalp kereskedés tanulása

10 Bejegyzések
5 Felhasználók
0 Likes
934 Megtekintés
Mészáros Miklós
(@mmiki)
Hozzászólások: 4
New Member
Topic starter
 

Üdv mindenkinek! 

Nem valami pörgős ez a fórum, de megpróbálom életre kelteni. Arra gondoltam, hogy az Attila Skalp képzését elvégzett és tanuló félben levők segíthetnék egymást, hiszen a tanfolyam elvégzése csak egy elméleti alap, a használható tudás megszerzéséig hosszú út vezet. (Ahogy erre az Attila is felhívja a figyelmet). Talán ha létrejön egy közösség, az katalizálhatja ezt a folyamatot. Én is tanuló fázisban vagyok, még nem tudok hosszú távon nyereségesen skalpolni. Jó lenne olyanokkal információkat cserélni, akik szintén tanulói fázisban vannak, és olyanokkal, akik már magabiztosan skalpolnak, és megy nekik a dolog. Talán lesznek itt sikeres kereskedő fórumtagok.

M.Miki

 
Közzétéve : 02/07/2021 9:49 de.
komjathy attila
(@komjathy-attila)
Hozzászólások: 7
Tag Admin
 

Szia Miki, Sziasztok! Támogatom a kezdeményezést, hiszen sokan vannak, akik tanulták- és használják is a kapott tudást. Osszuk meg a tapasztalatokat!
Keressük meg együtt a gyenge pontokat és ha vannak eredményességet segítő ötletek, technikák, akkor azokat is szívesen látjuk.
Ígérem, hogy én is ide fogok figyelni és seígetem a közös gondolkodást! 🙂

 
Közzétéve : 03/07/2021 10:31 du.
Mészáros Miklós
(@mmiki)
Hozzászólások: 4
New Member
Topic starter
 

Üdv, mindenkinek, talán olvasgatni szokták a fórumot, ha hozzászólni nem is szoktak. 

Sokat gyakorlom a tanult skap technikát. Kíváncsi lennék, ki hol tart a folyamatban, és hogy mi vezetett el a sikeres skalp kereskedéshez végül. Nem megy azonnal, van bőven gyakorolni való. Én egyelőre azt tudom, hogy nem nehéz kihagyni alapvető feltételt a kötések előtt, talán megoldást jelentene egy írott lista, ami a monitor mellé van támasztva, azt pár másodperc alatt át lehet futni ellenőrzés képpen. Akkor gyorsabb a berögződés, és kibukik, ha valami még sem stimmelne a kötéssel. Aztán ott vannak azok a helyzetek, amikor a piac tökéletes belépőket kínál, és kötés után azonnal fordul, és kistoppol. Nem egyszer, hanem sorozatosan. Szinte játszik az emberrel. Nagy szívás ez, mert a (demo)számlaegyenleget nagyon csúnyán bedarálja. Amikor szép az ármozgás, nem nehéz megízlelni a sikert, megindul a számla ahogy kell felfelé. Aztán jön az a szintén szépnek látszó ármozgás, ami odavág az egyenlegnek. Én most eléggé azt érzem, hogy a hosszú távú siker első feltétele, hogy a jó mozgásokból kihozzam amit csak lehet, a másik, hogy minél kevesebb legyen a saját hibás kereskedés, a harmadik, pedig az ideális belépőket kínáló, de mégis veszteséggel végződő kötéseket minimalizáljam. Ahogy azt fentebb írtam, ezen harmadik feltételt nagyon nehéz kezelni, mert ha ettől félnék, a sikeres kereskedéseket is kihagynám. Ezzel még küzdök...

Hát most itt tartok.

Üdv,

M.Miki

 
Közzétéve : 21/07/2021 11:54 de.
Kovacs Andras
(@andras80)
Hozzászólások: 1
New Member
 

@mmiki En most csutortokon kezdem el a skalp pro kepzest de azt latom hogy nagyon sok gyakorlast igenyel hogy minden helyzetben tudjuk hogy mit kell tenni gondolkodas nelkul. 

A skalpolassal kb 3 hete kezdtem el komolyabban foglalkozni mert rajottem hogy ez all hozzam kozelebb. Elotte swing tradekkel probalkoztam de rajottem hogy nem igazan az en vilagom. Nekem nagyon lassu volt es nagyon zavart, hogy napokig elnyulo megbizasaim voltak. Emiatt sokszor nem tudtam jol aludni. A skalpnal tetszik hogy nap vegen lerakhatom a lantot. Ami nagyon fontos szerintem hogyha elindul jo iranyban az arfolyam azonnal kockazat csokkentessel es reszeladasokkal csokkenteni kell a kockazatot mert barmelyik pillanatban megfordulhat egy uj piaci impulzus hatasara az arfolyam. En igy csinalom. Vedem az egyenlegem. A maradek poziciot mar nyugodtan teher nelkul lehet futtatni. Attila is igy csinalja ahogy latom a videoibol.

 
Közzétéve : 04/08/2021 4:27 du.
Mészáros Miklós
(@mmiki)
Hozzászólások: 4
New Member
Topic starter
 

Szia András!

 

Én is magasabb idősíkokon kereskedtem eddig, mindig akkora kockázattal, amitől azért jól tudtam aludni. A skalp kereskedést azelőtt nem próbálgattam, nem abban a világban éreztem jól magam. Viszont Attila videói meghozták a kedvemet, nem szégyellem, eddig nem tudtam tartós sikert elérni. Abban a könnyedségben, amit az Attila kereskedési videóiban látsz, nem lesz részed a tanfolyam elvégzése után, azt jó, ha tudod. Nyilván el lehet odáig jutni, hiszen a felvételek és a tanfolyami eredmények erről szólnak. Nagyon sok egyéni munka kell bele. Én a tanfolyam felvételeit már többször megnéztem, mindig van olyan információ benne, ami felett elsiklottam.  Az előző bejegyzéseimben írtam azokról a nehézségekről, amikkel én küzdök, lehet hogy másoknak ez jóval könnyebben megy, nem tudom. Kíváncsi vagyok, nálad  hogy alakulnak a dolgok. Ahogy Attila is mondja, először teszt, utána demó számla, utána kis összegű éles számla a sorrend, ha az előző lépésben már megy a dolog. Az FXHS expertet most vásároltam meg, enélkül nem igazán lehet skalpolni, illetve kipróbáltam, de nagyon nyögvenyelős sok hibázási lehetőséggel. 

 

Üdv,

MMiki

 
Közzétéve : 05/08/2021 3:47 du.
Mészáros Miklós
(@mmiki)
Hozzászólások: 4
New Member
Topic starter
 

Nem valami szépek a nyári deviza chartok, talán a likviditás csökkent le mint a részvénypiacokon...bár devizában jóval nagyobb összegek mozognak.  Nem tudom, talán nekem kéne többet ránéznem a chartokra. A tesztek vegyesen végződnek, ha az ármozgás nyugodt és szépen rajzolja a fordítós alakzatokat, akkor a teszt eredménye is szép. A ronda mozgásokban is vannak fordítós alakzatok, de ott a hatásuk sem tartós, nyakvonal törés után olyan gyorsan fordul, hogy nemigen lehet pozitív egyenleget előallítani. Jobb ilyenkor másik chartot nézegetni, had tombolja ki magát az instrumentum.

Jó ez az FXSH expert kilépő modul, ha robog az ár föl vagy le, szépen lehet vezérelni vele a stophúzást. Ilyenkor nem fordítós alakzatra lépek be, mert az szinte nincs is, hanem sima alá-fölé zárásra. Ekkor nem állítok be TP-t, hanem supertrendes stopkövetést teszek rá, figyelmesen beparaméterezve. Nagyon kényelmes.  De ehhez tényleg robogó ármozgás kell. Elérhető a 5-10R eredmény is!

 

Üdv,

MMiki

 

(Senkinek nincs véleménye a témában?)

 
Közzétéve : 20/08/2021 7:42 du.
Somlai Zoltan
(@somax)
Hozzászólások: 3
New Member
 

Sziasztok! Engem is érdekelne, ha tudnánk egy kisebb közösséget kialakitani, én benne lennék olyanban is, hogy páran létrehozunk pl egy skype csoportot, ott lehetne kérdéseket feltenni azokról a dolgokról amik még nem tiszták, illetve megosztanánk egymással a tapasztalatokat, aznapi kötéseket, hibákat, tudnánk egymásnak segiteni. Én pl nyitott volnék akár kereskedés közben online kapcsolatra, ahol megbeszélnénk az éppen aktuális belépőket, és hogy arról kinek mi a véleménye. Én is még csak demon tolom a skalpot, idén csak demo számlán tervezem, jövöre viszont szeretnék belevágni éles számlán is. Ha valakit esetleg ez érdekelne, beszéljük meg a csoport létrehozását. Köszi!

 
Közzétéve : 05/09/2021 10:25 de.
Somlai Zoltan
(@somax)
Hozzászólások: 3
New Member
 

https://join.skype.com/zJXUTvK9dhYH

Csináltam is egy skype csoportot, hogy ne huzzuk az időt, mivel csak itt van megosztva, csak a képzésen résztvevők látják úgyis. Várok mindenkit szeretettel, csatlakozzatok ha szeretnétek pörgősebb online beszélgetéseket. Köszi! Katt a linkre vagy másoljátok be.

 
Közzétéve : 05/09/2021 10:44 de.
Somlai Zoltan
(@somax)
Hozzászólások: 3
New Member
 

Persze Attilát is szeretettel várjuk, ha egyáltalán van még időd ilyesmire. 🙂

 
Közzétéve : 06/09/2021 8:23 de.
Szűcs Péter
(@garuspeti37)
Hozzászólások: 1
New Member
 

Sziasztok. Megy még a skype , vagy esetleg discordon egy csoport , ahol tudunk beszélgetni? 🙂

 

 
Közzétéve : 09/02/2022 2:16 du.
Share: